top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

12 maja obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.


Święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione został przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Data wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa.


Zawód pielęgniarki ma już tysiące lat, a jednak mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu.


To właśnie pielęgniarki i położne są przy swoich pacjentach w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia. Towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu.


z okazji Waszego święta składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za trud, oddanie i cierpliwość w codziennej pracy. Wasza fachowa i troskliwa opieka zapewnia naszym pacjentom poczucie bezpieczeństwa. Niech każdy dzień dostarcza Wam wiele radości i optymizmu, a wykonywana praca przynosi satysfakcję.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page