top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Kujawsko-pomorskie złoto w słoweńskim Bled

W słoweńskim Bled na jednym z piękniejszych torów regatowych na świecie, odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Europy. Złoty medal wywalczyła czwórka podwójna, której trzon stanowią zawodnicy z kujawsko-pomorskiego


Aż 12 zawodników z Kujaw i Pomorza zakwalifikowało się do reprezentacji i z sukcesami walczyło na alpejskim jeziorze w Bled. Największy sukces odniosła czwórka podwójna mężczyzn z Mirosławem Ziętarskim (AZS UMK Toruń) , Mateuszem Biskupem (RTW LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz) i stypendystą funduszu Bronka Malinowskiego - Fabianem Barańskim (WTW Włocławek). Po pięknym wyścigu i prowadzeniu od pierwszych chwytów polska czwórka zdobyła złoty medal

Tuż za podium, przegrywając brązowy medal o 1,1 s znalazła się dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet z Martyną Radosz (LOTTO-Bydgostia) w składzie. Na piątym miejscu zameldowała się czwórka bez sternika mężczyzn w składzie z bardzo doświadczonym zawodnikiem Mikołajem Burdą (LOTTO-Bydgostia) i Mateuszem Wilangowskim (WISŁA Grudziądz).


Szóste miejsce przypadło w udziale młodej polskiej ósemce, na szlaku której siedział Oskar Streich, a sterował nią Tomasz Skurzyński (obaj AZS UMK Toruń). Drugie miejsce w Finale B czyli ósme w klasyfikacji generalnej zajęła dwójka podwójna wagi lekkiej z Jerzym Kowalskim (Gopło Kruszwica) w składzie. Czwórka podwójna pań zajęła dziesiąte miejsce, a wiosłowały w niej Paulina Chrzanowska, Izabela Gałek oraz Joanna Ditmann (LOTTO-Bydgostia).


Gratulujemy zawodnikom i czekamy na następne starty - 16 czerwca w Varese (Włochy) odbędą się drugie regaty Pucharu Świata. Impreza docelowa w sezonie 2023 - będąca kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich - czyli Mistrzostwa Świata, odbędzie się we wrześniu w Belgradzie.

2 wyświetlenia0 komentarzy
Post: Blog2_Post
bottom of page