top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Lekcja Króla Jana – Koncert Niepodległościowy w Gminie Chełmża

Polska historia to niezwykła opowieść o wyjątkowych wydarzeniach, postaciach i epokach, które wyryły się w naszej narodowej tożsamości.

10 listopada 2023 roku, zapraszamy Was do Kończewic (gm. Chełmża), gdzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące dźwięki muzyki z fascynującą historią Polski. "Lekcja Króla Jana – Koncert Niepodległościowy" organizowany przez Fundację "Kraj Wspaniały" na terenie powstającego Parku Inscenizacji Historycznych (za kopcem „Ziemia Polaków”) to podróż w czasie, która zabierze Cię od legendarnych Sarmatów aż po odzyskanie niepodległości.


Tenor Marek Torzewski i wokalistka Dominika Balewska to artyści, którzy oprowadzą Państwa po tej muzyczno - historycznej mapie. Marek Torzewski to światowej klasy tenor, którego głos przepłynie przez wieki, niosąc dziedzictwo Polski. Razem z Dominiką Balewską, stworzą niezapomniane chwile pełne emocji i dźwięków, które przypomną o naszych korzeniach i narodowym dziedzictwie.

Podróż rozpoczniemy od legendy o Sarmatach, wojownikach, którzy ukształtowali naszą tożsamość wieki temu. Muzyka wprowadzi nas w tę odległą przeszłość. Przeniesiemy się także do czasów Lecha, Czecha i Rusa, którzy w legendzie stworzyli naszą ojczyznę. Nie zabraknie również ważnego momentu w naszej historii, chrztu Polski. Następnie przeniesiemy się do czasów wielkich koronacji i Królestwa Polskiego, kiedy Polska była potęgą na europejskiej mapie. Muzyka tego okresu napełni nas dumą narodową. Nie zapomnimy także o słynnej husarii, kawalerii polskiej, która jest symbolem niezłomności i męstwa. Złoty Polski Wiek, renesans i barok, wypełni kończewicką przestrzeń dźwiękami muzyki epoki, która była okresem rozkwitu kultury i nauki.

Historia Polski zawiera także okresy trudne, takie jak zabory, które nasiliły naszą walkę o niepodległość. Tę historyczną podróż zakończymy hołdem dla tych, którzy poświęcili swoje życia za Polskę w walce o niepodległość. II wojna światowa, okres, który na zawsze pozostaje w naszej pamięci i sercach, również znajdzie swoje miejsce w tym wyjątkowym spektaklu.

Wszystkie te epoki i wydarzenia będą przeplatane pięknymi pieśniami i muzyką, które oddadzą hołd naszej historii i narodowi. "Lekcja Króla Jana – Koncert Niepodległościowy" to nie tylko wyjątkowe wydarzenie artystyczne, to przypomnienie, że nasza historia jest źródłem naszej tożsamości i dumy. Niech ta lekcja historii przypomni nam, jak wiele przeszliśmy, by osiągnąć naszą niepodległość, i jak ważne jest, aby ją chronić i pielęgnować.

Należy podkreślić, że podczas inscenizacji zostanie wykorzystane profesjonalne oświetlenie, które podkreśli magiczną atmosferę i zapewni najlepsze wrażenia wizualne dla wszystkich uczestników. Aby uczcić chwile kulminacyjne tej podróży przez historię Polski, przygotowane zostaną również widowiskowe pokazy pirotechniczne, które oświetlą niebo i nadadzą spektaklowego charakteru temu wyjątkowemu dniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, młodych i starszych, do wzięcia udziału w tym wyjątkowym dniu. "Lekcja Króla Jana" - spektakl historyczny, to nie tylko wydarzenie kulturalne, to okazja do jednoczenia się w miłości do naszego kraju i naszej wspólnej historii.

Przyjdź do Kończewic (gmina Chełmża) w dniu 10 listopada 2023 roku, aby razem celebrować naszą narodową tożsamość i dumę.

Wstęp jest wolny. Rozpoczęcie o godz. 16:45. Za kopcem przygotowany będzie bezpłatny parking dla uczestników wydarzenia.

Niech ten dzień stanie się symbolem połączenia przeszłości z teraźniejszością, dumy i wdzięczności za naszą niepodległość.


26 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page