top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Mistrzowskie zmagania ratowników wodnych

Już w najbliższy weekend 15 drużyn z całej Polski zmierzy się w podczas II Otwartych Mistrzostw Polski Ratowników Wodnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zawody będą trwały trzy dni (19-21 maja), konkurencje odbędą się na terenie powiatu lipnowskiego. Patronat nad imprezą objął marszałek Piotr Całbecki.


fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP


Pierwszego dnia odbędzie się panel naukowy. Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące kwalifikowanej pierwszej pomocy. W piątek wieczorem rozpoczną się konkurencje nocne, podczas których uczestnicy zmierzą się w terenie i pokażą swoje umiejętności w symulowanych scenkach medycznych odzwierciedlających realne sytuacje. W sobotę kolejna tura konkurencji dziennych – będzie można je oglądać w różnych lokalizacjach w Skępem i Lipnie. Szczegóły na www.wopr-kpp.pl. Wszystkie działania będą odbywały się pod okiem doświadczonej kadry sędziowskiej. W niedzielę podsumowanie zmagań i wyłonienie mistrzów.Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego


- Praca ratowników wodnych to nie tylko patrole latem, to także całoroczna praca. Nasze województwo pełne jest miejsc wręcz stworzonych dla miłośników wypoczynku nad wodą. Chcemy zapewnić im bezpieczeństwo, dlatego co roku wspieramy działania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – remontujemy ośrodki, finansujemy szkolenia i podnoszenie kwalifikacji - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego konsekwentnie wspiera działalność WOPR w regionie. Corocznie ze środków budżetu województwa trafiają pieniądze na patrolowanie zbiorników wodnych i zapewnianie bezpieczeństwa nad wodą w okresie wakacyjnym.

Mieszkańcy województwa mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie „Ratownik wodny - nowy zawód szansą rozwoju osób defaworyzowanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego”, który zyskał 3,5 mln złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach zadania blisko tysiąc mieszkańców województwa w wieku 18-65 lat zdobyło uprawnienia ratownika wodnego. Liderem projektu było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Każdy uczestnik brał udział w dwóch kursach: ratownika wodnego i kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz dodatkowo w jednym, wybranym przez siebie, umożliwiającym zdobycie kwalifikacji sternika motorowodnego lub płetwonurka. WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego przeprowadził już wszystkie nabory zaplanowane w projekcie, prowadzone są szkolenia.Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page