top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

MOBilizacja w Bydgoszczy

Akcja MOBilizacja – Stowarzyszenie ProLeonia zbiera fundusze na zakup obiektu na 100-lecie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy (MOB).Co piszą o sobie?

Stowarzyszenie działa od początku bieżącego roku i jego głównym celem jest wspieranie działalności Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Swoją pracą chcemy tworzyć społeczność zaangażowaną w życie Muzeum oraz pozyskiwać nowe eksponaty.


Muzeum...

Obecnie muzeum to jedna z najważniejszych instytucji kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego a nawet i całego kraju. Muzeum jest instytucją wielodziałową i gromadzi bardzo szeroką gamę zabytków. Spacerując po urokliwej Bydgoszczy możemy podziwiać zbiory muzeum w rozlokowanych po starówce kilku zabytkowych budynkach. I tak muzeum posiada zbiory archeologiczne, numizmatyczne, etnograficzne, związane z historią miasta, regionu i kraju. Muzeum szczyci się zbiorami sztuki, szczególnie pokaźnym zbiorem prac Leona Wyczółkowskiego oraz wybitną kolekcją polskiej sztuki powojennej z dziełami najważniejszych współczesnych artystów – Kantora, Gierowskiego, Natalii LL, Dwurnika. Bydgoskie Muzeum w ostatnich latach rozsławił Skarb Bydgoski.

Pomóżmy uhonorować wyjątkowy jubileusz 100-lecia Naszego Kochanego Muzeum. Zapisz się w historii tej wspaniałej instytucji i pomóż nam zebrać fundusze za które mamy nadzieję zakupić do zbiorów Muzeum wspaniały prezent urodzinowy!!!


Prezent Urodzinowy na 100-lecie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy | zrzutka.pl

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page