top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Nagrody w 20. edycji Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu przyznane!

W zestawieniu, które co roku przygotowuje Związek Powiatów Polskich, za rok 2022 Powiat Toruński uplasował się na 2. miejscu w kategorii Powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców. Autorzy rankingu przyznali naszemu samorządowi także tytuł „Super Powiat”.


fot. Biuro Związku Powiatów Polskich


Nagrody przyznano podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w Karpaczu. Statuetki dla Powiatu Toruńskiego odebrali Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.


fot. Biuro Związku Powiatów Polskich


- W ubiegłym roku bardzo cieszyliśmy się z brązowego medalu i cały czas ciężko pracowaliśmy, aby utrzymać się na podium. Jeszcze lepszy wynik jest dla nas powodem do ogromnej radościwyjaśnia Starosta Toruński Marek Olszewski.


fot. Biuro Związku Powiatów Polskich


Za rok 2022 Związek Powiatów Polskich przyznał samorządowcom także tytuł: „Super Powiat”.fot. Biuro Związku Powiatów Polskich- To dodatkowe, chociaż równie istotne wyróżnienie otrzymaliśmy za największy procentowy udział realizacji zadań uwzględnianych w rankingu – oznacza to, że nasze działania zostały docenione w największej liczbie możliwych kategorii – dodaje starosta.


fot. Biuro Związku Powiatów Polskich


Od lat jesteśmy liderem zestawienia w województwie kujawsko-pomorskim i zajmujemy miejsce w pierwszej dziesiątce w rywalizacji ogólnopolskiej, ale na podium pierwszy raz znaleźliśmy się rok temu – 3. miejsce za rok 2021. W roku 2022 jeszcze poprawiliśmy ten wynik, a do zwycięskiego Powiatu Raciborskiego zabrakło nam zaledwie kilkuset punktów.


fot. Biuro Związku Powiatów Polskich

14 wyświetleń0 komentarzy
Post: Blog2_Post
bottom of page