top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Niezwykłe rzeczy w Gminie Obrowo

20 i 21 maja zapraszamy nad Wisłę!


fot. Gmina Obrowo


Wieczorem 20 maja nad Wisłą na tarasie widokowym w Stajenczynkach będą się działy niezwykłe rzeczy! Około godz. 18:30 do wiślanego brzegu przybiją uczestnicy rejsu na trasie Włocławek - Toruń. Rejs będzie prowadził szlakiem ciekawych miejsc, historii i inicjatyw społecznych na Wiśle. Na wodzie poprowadzą go Toruńscy Flisacy z Fundacji Wolna Wisła, na brzegu ludzie, którzy czują ducha Wisły działając w nadwiślańskich miejscowościach.


Co się będzie działo w Stajenczynkach?

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego ogniska (od godz. 19:00) oraz do wiślanego kina pod gołym niebem (po zmroku), gdzie będzie można obejrzeć filmy przyrodnicze oraz historyczne związane z Wisłą. Uruchomimy również naszą gminną Wiślaną Inicjatywę Lokalną realizowaną w ramach projektu Wisła Wciąga - ścieżkę turystyczną połączoną z zabawą w geocaching.


Równolegle o godz. 17:00 w tym samym miejscu rozpocznie się Dzień ryby organizowany przez Parafia NSPJ w Osieku nad Wisłą, podczas którego będzie można spróbować dań z ryb i innych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Osieka nad Wisłą, Stajenczynek, Dzikowa i Sąsieczna. W programie znajdują się również: występ Osiecka Grupa Teatralno Wokalna, Kapeli im. Kamińskich, szantowy koncert zespołu Kapitan Thorn, atrakcje dla dzieci oraz wspólna zabawa taneczna


Grafika Gmina Obrowo16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page