top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Po owocach ich poznacie - w Parku Pamięci Narodowej w Toruniu posadzono jabłoń bł. Rodziny Ulmów

Dziś po Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w Parku Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba” minister Grażyna Ignaczak-Bandych szef Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z o. Janem Królem CSsR uroczyście posadzili drzewo jabłoni.Drzewa te zostały wyhodowane w arboretum w Markowej, na Podkarpaciu,  i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to są właśnie te drzewa, których szczepieniem zajmował się Józef Ulma, czyli człowiek wielu talentów, patriota, bohater, ale również wzorowy chrześcijanin.


Fot. Piotr Wiśniewski/Radio Kuropatwa


To człowiek, który nie tylko potrafił pomagać, ale potrafił też rozwijać zainteresowania wśród swoich rodzin i mieszkańców Markowej, Podkarpacia. Te drzewa, które sadzimy w całej Polsce, ale również poza granicami (bo posadziliśmy takie drzewo w Ogrodach Watykańskich), to jest nasz hołd, wyraz pamięci, ale też propagowanie dziedzictwa, które mamy nadzieję, że będzie w Polsce rozwijane.


To dziedzictwo Józefa i Wiktorii Ulmów i ich dzieci. Drzewa jabłoni mają tę znakomitą cechę, że możemy się cieszyć ich kolejnymi etapami. One kwitną, potem mają owoce, dlatego akcja ma hasło: „Po owocach ich poznacie” – zaznaczyła minister Grażyna Ignaczak-Bandych

23 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page