top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Powrót do przeszłości w Kończewicach

W gorący, sobotni wieczór przeżyliśmy prawdziwy powrót do przeszłości. Po raz kolejny Fundacja Kraj Wspaniały organizowała w  powstającym Parku Inscenizacji Historycznych wspaniałe widowisko.Tym razem opowiedzieli nam o SOLIDARNOŚCI największym  ruchu społecznym w dziejach świata.Koncert – widowisko „My Naród – Dźwięki Solidarności” zgromadził w pierwszą sobotę wakacji całą rzeszę widzów z gminy Chełmża oraz ościennych Gmin Łysomice i Łubianka.


Wszyscy zostaliśmy zabrani w czasy PRL, przez muzykę, słowa, obrazy, filmy, inscenizacje i przedmioty, które kiedyś były w każdym polskim domu.Na scenie zagrał Marek Piekarczyk wokalista i autor tekstów. Znany przede wszystkim jako długoletni lider zespołu TSA, Bartosz Madej, finalista muzycznego show i zespół Nadziani Bluesem.Pojawiły się także pojazdy z czasów epoki PRL,  a o nasze podniebienia zadbały Panie z lokalnych KGW.

 


Podczas siedmiomiesięcznych przygotowań brało udział ponad 100 osób – to wszystko sprawiło, że widowisko było wielkim sukcesem.


Podczas naszych wywiadów z mieszkańcami, słyszeliśmy słowa uznania i zachęty dla Załogi Fundacji - chcemy zdecydowanie więcej takich imprez!Mariusz Balcerowicz – Prezes Fundacji Kraj Wspaniały już planuje kolejny nostalgiczny wieczór w Kończewicach - we wrześniu – zapraszamy w Jego imieniu już dziś.


Na naszej stronie www.radiokuropatwa.com/gminachelmza znajdziecie reportaż z sobotniego wydarzenia

63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page