top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

RADOŚĆ ISTNIENIA W HARMONII DUSZY I CIAŁA - Kongres medycyny św. Hildegardy Ołtarzew

Fundacja Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy organizuje w dniach 29-30 czerwca 2024 r. Kongres medycyny św. Hildegarcy pod tytułem „RADOŚĆ ISTNIENIA W HARMONII DUSZY I CIAŁA. Kompas szczęśliwego życia wg Hildegardy z Bingen".
Odpowiadamy tym samym na rosnące zainteresowanie społeczeństwa imponującą i ponadczasową spuścizną świętej Mniszki - Doktora Kościoła. 


W trakcie Kongresu prelegenci przekażą m. in. jak bardzo cenne i ponadczasowe są wskazówki duchowego mistrza św. Hildegardy - św. Benedykta, ujęte w spisanej przez niego Regule.


Przypomnimy sobie, że nasze życie to nieustanna walka między cnotami a wadami, jak uczyła św. Hildegarda. To nasze codzienne wybory, upadki i powstawania. 


Również nasze ciało otrzyma cenne drogowskazy – od filozofii zdrowia wg św. Hildegardy poprzez profilaktykę zdrowia w kontekście zagrożeń współczesnego świata, po konkretne porady z cyklu medycyny kulinarnej w świetle programu zdrowia przekazanego nam przez świętą Mniszkę.Przypomnimy, że św. Hildegarda to również kompozytorka - w trakcie Kongresu będziemy mogli wysłuchać koncertu do jej kompozycji muzycznych i w ten sposób poznać Świętą również od tej melodyjnej strony :). Zapraszamy Państwa serdecznie do włączenia się w to piękne wydarzenie, zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem prelekcji.Szczegóły znajdziecie także na stronie - https://hildegarda.edu.pl/kongres24/ 

53 wyświetlenia0 komentarzy

Σχόλια


Post: Blog2_Post
bottom of page