top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

RPO: 8 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa

O szesnaście nowych pojazdów pożarniczych, tyle samo hydraulicznych narzędzi ratowniczych i motopomp oraz sześć dronów operacyjnych wzbogacą się jednostki kujawsko-pomorskich ochotniczych straży pożarnych. Umowę o dofinansowanie w wysokości 6 mln złotych odebrał Piotr Tomaszewski, dyrektor zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP.


fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pieniądze unijne (blisko 1 mln złotych) umożliwią także zakup sprzętu dla kujawsko-pomorskich jednostek WOPR. Ratownicy zostaną wyposażeni m.in. w skutery wodne, quady, drony z termowizją, pneumatyczne sanie ratownicze, przyczepy do skuterów oraz skafandry do nurkowania, kamizelki ratunkowe, kaski ochronne i radiotelefony cyfrowe. Umowę odebrał prezes kujawsko-pomorskiego WOPR Maciej Banachowski.


fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP


Przedstawiciele służb mundurowych odebrali dziś (22 maja) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie projektów z zakresu wzmocnienia systemów ratownictwa. Środki naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 umożliwią m.in. zakup nowych pojazdów, dronów i motopomp dla ochotniczych straży pożarnych. Policjanci zyskają mobilne integratory radiowe, a ratownicy wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego skutery wodne i quady. W ceremonii wręczenia umów uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Katarzyna Lubańska, Małgorzata Taranowicz i Przemysław Przybylski.


- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza od lat sukcesywnie wspieramy strażaków, policjantów i ratowników wodnych w inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Środki na realizację kolejnych projektów to nasza odpowiedź na ich potrzeby – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

- Cieszę się, że jesteśmy dziś świadkami podpisania umów, które pozwolą nam czuć się bezpiecznie na wodzie i na lądzie oraz tych, które są kołem zamachowym dla przedsiębiorczyń i przedsiębiorców z małych ośrodków – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.


Mobilne integratory radiowe trafią do oddziałów prewencji policji w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Urządzenia umożliwiają komunikację pomiędzy użytkownikami różnych systemów radiowych. Poprawią współpracę służb ratowniczych podczas działań i ułatwią proces dowodzenia. Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy nadinspektor Piotr Leciejewski odebrał także umowę o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu, m.in. łodzi motorowej, kombinezonów, generatorów prądu i zestawów do nurkowania. Wartość obu umów to 1,5 mln złotych, z czego blisko 1 milion złotych to środki RPO.


fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP


Podczas spotkania wręczono także umowy o dofinansowanie na podjęcie i rozwijanie działalności gospodarczej. Pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) trafią za pośrednictwem lokalnych grup działania do dwadzieściorga trojga przedsiębiorców z powiatów: aleksandrowskiego, chełmińskiego, nakielskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego i włocławskiego. Pojedyncze wsparcie wyniosło od 50 do 144 tys. złotych, dotacje dla wszystkich dzisiejszych biznesowych beneficjentów to łącznie 2 mln złotych.

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page