top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Tajemnicza III Strefa Dni Otwarte Funduszy Europejskich


#funduszeeuropejskie #DOFE #KujawyPomorze


𝟭𝟬-𝘁𝗮 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗮 𝗗𝗻𝗶 𝗢𝘁𝘄𝗮𝗿𝘁𝘆𝗰𝗵 𝗙𝘂𝗻𝗱𝘂𝘀𝘇𝘆 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗰𝗵


Będziesz na bieżąco z informacjami o unijnych dotacjach i nowych możliwościach. Zobaczysz, jak Twoje otoczenie zmienia się na lepsze, dzięki Funduszom Europejskim


Darmowe wejścia, konkursy, warsztaty i dużo... dużo... więcej… to czeka na mieszkańców Kujawsko-Pomorskie


Dziś zapraszamy i przedstawimy..


Tajemnicza III Strefa - zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy


Zapraszamy na zwiedzanie III Strefy!


W gęstwinie leśnej znajdują się ukryte budynki. Ich specyficzna konstrukcja i porastająca je roślinność to unikatowy przykład architektury przemysłowej wykorzystywanej na potrzeby produkcji zbrojeniowej. III Strefa to magazynowa część strefy do produkcji nitrogliceryny, która na co dzień jest niedostępna.

Nasi przewodnicy opowiedzą o specyfice budynków oraz całym procesie produkcyjnym, który się w nich odbywał. Pamiętajcie tylko, aby odpowiednio się przygotować.


Zwiedzanie III Strefy przebiega wśród terenów leśnych. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania.


Warto zapamiętać, że aby komfortowo poruszać się w terenie leśnym potrzebne są pełne buty oraz długie spodnie.


Należy też zaopatrzyć się w środek przeciwko komarom i kleszczom. Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą zwiedzać III Strefę tylko z prawnym opiekunem.

Oprowadzania rozpoczynają się o 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30. Uwaga trzeba liczyć się z tym, że od 20.30 zaczyna się zmrok.

Wstęp wolny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem 52 585 97 41 lub pod adresem exploseum@muzeum.bydgoszcz.pl


Fot Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page