top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

DESKA TARASOWA Z WOODPLAST®

Deska tarasowa z kompozytu drewno-polimerowego (DPK) (WPC) to innowacyjne drewno, które posiada wszystkie zalety naturalnego drewna, ale jest pozbawione jego wad w przypadku użytkowania na zewnątrz bez dodatkowej obróbki…Czym więc jest DPK?

Kompozyt drewno-polimerowy to materiał kompozytowy, w którym naturalne włókna drewna pełnią rolę elementu uzbrajającego, a termotopliwe polimery pełnią rolę matrycy wiążącej, które zapewniają ochronę przed agresywnymi czynnikami środowiskowymi.


DPK zawiera: 60% drewna, 35% polimerów i 5% specjalnych dodatków.


Specjalne dodatki nadają desce tarasowej odporność na promieniowanie ultrafioletowe, wilgoć, pleśń i grzyby, a także sprawiają, że jest trwalsza i mocniejsza niż jakikolwiek naturalny odpowiednik. Ale jednocześnie drewno pozostaje głównym składnikiem deski tarasowej.Zewnętrznie deskę tarasową DPK trudno odróżnić od naturalnego drewna. Nowa generacja desek kompozytowych przekazuje nie tylko teksturę, ale także różnorodność odcieni koloru drewna. Nie jest to już powłoka monochromatyczna, w której łatwo odczytać jej sztuczne pochodzenie.


Ponadto deska tarasowa kompozytowa DPK nie wymaga corocznej kosztownej i czasochłonnej konserwacji. Nie trzeba ją co sezon odnawiać, lakierować i impregnować specjalnymi środkami.
Deska tarasowa kompozytowa może być stosowana do tarasów, werand, balkonów, eksploatowanych dachów i ścieżek ogrodowych. Deska tarasowa DPK to doskonałe rozwiązanie na tereny wokół basenów i sztucznych zbiorników, na molach i pomostach, placach zabaw i scenach, ogródkach letnich dla kawiarń i restauracji. Służy do pokrycia elewacji domów oraz budowy płotów lub innych ogrodzeń.

360 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page