top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Wiśniewski

Trwa rekrutacja na kurs etnograficzno-zielarski Specjalista Terapii Ludowych - Fundacja Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych

Fundacja Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych zaprasza na trzecią edycję kursu etnograficzno zielarskiego Specjalista Terapii Ludowych.Dotychczasowe zainteresowanie pokazało nam, jak istotne jest wspieranie tradycji i kultury zielarskiej oraz ochrona ich przed zapomnieniem! Projekt ten, realizowany w trakcie siedmiu zjazdów, łączy w sobie: zielarstwo, historię, etnobotanikę, kulturoznawstwo, naturoterapię, etnografię i fitoterapię. 


Sześć spotkań odbędzie się Herbinarium - Ośrodku Zielarstwa i Terapii Naturalnych w Biesowie, który zlokalizowany jest w urokliwym obszarze Warmii i Mazur. Wśród kadry dydaktycznej znajdują się eksperci w swoich dziedzinach. Na podstawie swojej wiedzy teoretycznej a także praktycznej, bez wątpienia podzielą się nią z uczestnikami w intrygujący i rzetelny sposób. W ramach zajęć dowiesz się więcej na temat : zastosowania roślin i grzybów w kulturze oraz praktyce dawnych terapii ludowych, rytułałów związanych z medycyną ludową, symboliki oraz obrzędów ludowych.


Jest to bardzo unikatowe podejście do informacji płynących z przeszłości, a weryfikowanych i odnoszonych do współczesnego stanu wiedzy. Możliwa jest stacjonarna lub zdalna forma odbycia kursu.


Nie musisz się obawiać, że przegapisz zajęcia w przypadku nieobecności.  Każdy kursant otrzymuje: nagrania audio-wideo oraz materiały dydaktycznych ze zjazdu.


Jeśli uważasz, że tematyka kursu jest dla Ciebie interesująca i chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod numerem telefonu: 784 911 403 lub 666 828 880 albo na stronę internetową https://www.instytutzielarstwa.pl/.Zaczynamy już 29 czerwca! Niech Wam się darzy!

10 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page